Stora Enso

Společnost Stora Enso působí v rámci globálního biohospodářství jako přední dodavatel obnovitelných produktů v oblasti obalů, biomateriálů, dřevěných konstrukcí a papíru. Zároveň je jedním z největších soukromých vlastníků lesů na světě. Věří, že všechno, co se v současné době vyrábí z fosilních materiálů, bude možné v budoucnu zhotovit ze dřeva. Společnost Stora Enso má přibližně 22 000 zaměstnanců a tržby v roce 2021 činily 10,2 miliardy EUR. Akcie společnosti Stora Enso se obchodují na burzách Nasdaq Helsinki Oy (STEAV, STERV) a Nasdaq Stockholm AB (STE A, STE R). Obchodují se také v USA jako ADR (SEOAY).

Dřevo je naše nejdůležitější surovina. Pelety Stora Enso se vyrábí z vedlejších produktů dřevařských závodů, tudíž jsou přírodním, ekologickým a obnovitelným palivem. Výrobce usiluje o trvale udržitelný rozvoj, a tak je přirozené, že hledají stále nové cesty k maximálnímu využití našich surovin.
Mimořádně čisté výběrové jakosti dosahují tím, že jsou vyrobeny pouze z hobliny a piliny. Proto se pelety Stora Enso vyznačují vysokým obsahem energie a velmi malým množstvím zbytkového popela.

Cena

114115
1114115
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem