NEMRZNOUCÍ SMĚS TERMOFROST L 25L 3932501

Kód: 101189
2 028,81 Kč / ks 1 676,70 Kč bez DPH
Skladem

KONCENTRÁT - nemrznoucí kapalina pro primární okruh tepelných čerpadel ZEMĚ - VODA na bázi ETANOLU (lihu). Možno použít i pro vybrané systémy chlazení. Nepoužívat pro topné systémy!

Detailní informace

Proč se u nás vyplatí nakupovat?
Technické poradenství
Technické poradenství
Více jak 30 let na trhu
Více jak 30 let na trhu
Kamenná prodejna v Táboře
Kamenná prodejna v Táboře
Široké skladové zásoby
Široké skladové zásoby

Detailní popis produktu

AGRIMEX - TERMOFROST L

Kapalina na bázi etylalkoholu (lihu) s nízkým bodem tuhnutí a vynikajícími teplonosnými vlastnostmi, kterou nabízíme jako koncentrát. Kapalina je určena pro přenos tepla v uzavřených primárních okruzích tepelných čerpadel. V některých případech je možné použít tuto kapalinu i v uzavřených chladicích systémech.

Z důvodu nízkého bodu varu a bodu vzplanutí se Termofrost L nesmí používat v topných soustavách!

Pracovní oblast koncentrátu Termofrostu L je od cca -85 °C, mrazuvzdornost roztoku s vodou udává tabulka. Použitelnost Termofrostu L v kladných teplotách je silně omezena, např. při naředění na zámrznou teplotu -20 °C je možné použití v uzavřených systémech pouze do cca + 20 °C. Termofrost L obsahuje protikorozní inhibici chránící kovové části systémů před korozí až do poměru ředění 1 : 2 (33 % roztok), při vyšším stupni ředění je vhodné doplnění roztoku o příslušný přídavek protikorozního inhibitoru. Ředění doporučujeme provádět destilovanou, nebo demineralizovanou vodou. Termofrost L je možné použít pro všechny kovové materiály a pro převážnou část plastů i pryží. Termofrost L a jeho roztoky jsou těkavé látky!

 

Pro zajištění požadované mrazuvzdornosti se koncentrát Termofrostu L ředí dle následující tabulky:   

Termofrost L 1 1 1 1
Voda 1 1,5 2 3
Bod tuhnutí -32°C -20°C -15°C -12°C

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nemrznoucí směs
Hmotnost: 25 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PH Avatar autora | 23.1.2024
Kapalina do okruhu vrtů u tepelného čerpadla. Naředím podle návodu na cca -20°C (firma mě původně naředila na -15°C, měřili to refraktometrem; já ho nemám) a pomocí malého čerpadýlka sám dotlakuji, protože pomalinku utíká.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: