Kotle na pelety

Dřevěné pelety jsou ekologické palivo vyráběné z čistého dřeva bez příměsí. Jsou to malé válečky lisované z dřevěné piliny, které umožňují komfortní, automatické vytápění.

Dřevěné pelety mají standardizovanou velikost, a tak si automatický kotel může sám přikládat přímo ze zásobníku a vy se nemusíte o nic starat. Přitom mají pelety všechny výhody vytápění dřevem, ale díky lisování ještě lepší energetické vlastnosti. Jsou to malé válcovité tyčinky lisované z odpadní suroviny, která vzniká na pilách při zpracování dřeva (hlavně z piliny, ale taky z hoblin a prachu). Mají pelety průměr 6 mm a délku 20 až 30 mm.

Pelety díky svým normovaným rozměrům umožňují moderní, ekologické vytápění dřevem, které je přitom stejně komfortní jako plyn nebo elektřina. Na rozdíl od kusového dřeva nebo briket jsou tak malé, že je možné pro přikládání využít dopravník, který je dopraví v úzké hadici přímo do kotle a vás zbaví nutnosti přikládat. To přivítají všichni – od hodně zaměstnaných tátů od rodin přes maminky s dětmi až po babičky a dědečky, kteří potřebují vytopit dům bez fyzicky náročné práce.

Vytápění peletami

Levnější než plyn a elektřina, zdravější než uhlí a pohodlnější než dřevo – takové je vytápění dřevěnými peletami. Každý rok se prodlužuje seznam domácností, obytných domů, veřejných budov i firem, které vytápí kotle a kamna na pelety.

Pelety se uplatní jak v rodinných domcích a chatách, tak ve větších budovách, jako jsou penziony, restaurace a podobně. Automatické přikládání ušetří práci personálu. Pelety také nepotřebují žádné speciální zacházení při manipulaci. Čím více máte skladovacích prostor, tím levněji můžete pelety nakoupit, protože je budete moci objednat dopředu za letní ceny na celou topnou sezonu.

Ovládání na dálku

Peletový kotel nebo kamna tedy topí sama, čekají jenom na povel. A ten může přijít i na dálku, proto je peletové vytápění vhodné pro rekreační chaty. Kotel nebo kamna se zapnou dálkově přes SMS a celá rodina přijíždí už do vytopené chalupy. V obytných domech zase udržuje tepelný komfort termostat, kde se nastaví požadovaná teplota a kotel se sám zapaluje podle potřeby.

„Na mobilu nastavím teplotu a už je slyšet, jak se do hořáku sypou peletky. Stačí pár vteřin a je vidět plamen,“ popisuje Petra, majitelka peletových kamen z Rychnova u Jablonce nad Nisou. Velkou výhodou je dálkové ovládání i pro podnikatele, kteří nemusí do spravovaného objektu docházet, ale mohou tepelný komfort svých hostů nebo zaměstnanců sledovat na dálku, aniž by opustili domov.

Čistý provoz

Oproti uhelnému kotli je peletové vytápění neskonale čistší. Spalování je natolik dokonalé, že vzniká jen minimum popela, který se navíc dá využít jako hnojivo nebo i vynikající leštidlo. Neskladuje se uhlí ani dřevo, navíc do kotelny v podstatě není potřeba chodit. Svědectví o čistém provozu podává například biokuchařka Hanka Zemanová, která hned vedle kotle postavila do technické místnosti pračku, nebo herec Jarmil Škvrna, který ve své originální peletové kotelně pravidelně suší čisté prádlo.

Zdravý vzduch

Kdo by chtěl zamořovat vlastní obec emisemi, které vznikají při spalování uhlí? Emise vadí už novorozencům, u starších dětí způsobují astma a také urychlují stárnutí. Velkou část smogu v českých vesnicích přitom mají na svědomí právě domácnosti, ne průmyslové provozy. Za zdraví našich děti tak skutečně odpovídáme sami.

Dřevěné pelety patří v tomto směru k nejčistším palivům a kotle i kamna na pelety patří do tzv. 5. emisní třídy, tedy jsou mezi nejčistšími na trhu. Pelety nezvyšují obsah C02. Neobsahují skoro žádnou sýru nebo prach a je z nich velice málo popele. Svým rozhodnutím tak můžete znatelně ovlivnit životní prostředí vaší vesnice.

8 položek celkem

Cena

6555160628
16555160628

Značky

Položek k zobrazení: 8
Proč se u nás vyplatí nakupovat?
Technické poradenství
Technické poradenství
Více jak 30 let na trhu
Více jak 30 let na trhu
Kamenná prodejna v Táboře
Kamenná prodejna v Táboře
Široké skladové zásoby
Široké skladové zásoby