EXTRAFLAME DIADEMA Idro ASC bordó

Kód: DIADEMA ACS IDRO BORDO
ZDARMAZDARMA
861 extraflame diadema idro asc bordo
194 210 Kč / ks 160 504,13 Kč bez DPH
Na objednání

Detailní informace

Proč se u nás vyplatí nakupovat?
Technické poradenství
Technické poradenství
Více jak 30 let na trhu
Více jak 30 let na trhu
Kamenná prodejna v Táboře
Kamenná prodejna v Táboře
Široké skladové zásoby
Široké skladové zásoby

Detailní popis produktu

kachlový obklad kamen

• odnímatelný popelník

• rošt s automatickým čištěním

• termostat zabraňující přetopení kamen

• dálkový ovladač

• chronotermostat pro týdenní programování kamen

• integrované čerpadlo

• integrovaná expanzní nádoba

• integrovaný pojistný tlakový ventil 3 bar

• zásobník s kapacitou pro 53 kg pelet

• kamna vybavena soustavou pro ohřev TUV

 

Velký výkon nepotřebuje kotelnu a přesto plně nahradí plynový kotel. ACS - průtokový ohřev užitkové vody.

Podle obrázku je název kotel zavádějící, vždyť stojí v interiéru, ale výkonem 28,3 kW je to naší teminologií kotel. Velké krbové prosklení, automatický a čistý provoz na dřevní pelety, vysoká Účinnost, nízké provozní náklady! Co víc si přát pro vytápění velkého domu penzionu, kamceláří.

Topení dřevnímu peletami má lepší a Úspornější způsob. Instalace přímo v obytném prostoru, kde nahradí krb a kotel do Ústředního topení. Vše potřebné pro připojení je v základním vybavení.Velké výkony topných systémů ve starých domech byly na uhlí a dřevo vždy instalovány do kotelny. Extraflame s čistými " kotly" na dřevní pelety přemístil vše do obytné plochy. Moderní estetické tvary s vysoce ekologickým topením mají vysokou Účinnost, automatickou regulaci, provoz jako krb a žádné tepelné ztráty vedením ze sklepa.


Když se řekne kotel, každému se vybaví kotelna někde ve sklepě. Byla tam špína, když se topilo uhlím a nyní co se přešlo na dřevo je to trochu lepší. Účinnost byla 50 až 60% a stále se muselo chodit do “kotelny". Jednou přiložit, jindy zavřít nebo otevřít vzduch -prostě je s tím práce. V kotelně bylo pěkně teplo , možná víc než doma.

S tím je nyní konec.

Intriérový kotel od Extraflame se usadí do interiéru, to je například chodby, pracovny, kuchyně, obýváku, prostě tam kde je komín. Obrovskou předností je, že se všechno teplo zužitkuje v obytném prostoru. Krátké vedení do radiátorů má malé teplotní ztráty, spalovací hořák je zakrytý sklem a vysoká teplota hoření vytváří přes sklo příjemné sálavé teplo podobné sluníčku. Vysoká Účinnost dosahuje i 95 % a palivo - pelety, přestože jsou dražší jak dřevo jsou ekonomicky výhodnější.

Instalace do nových nebo i starších topných systému je nadmíru snadná. Protože každý “kotel"je v základu osazen, oběhovým čerpadlem, expanzní nádobou, bezpečnostní a pojistnou soupravou a především řídící elektronickou jednotkou. Ta sama zapálí, co nejlépe reguluje proces hoření, dohlíží aby se voda nahřála na požadovanou teplotu a když je nahřáto i snižuje množství paliva. Prostě provoz je maximálně efektivní a bezpečný. Když se jde spát, tak se sám vypne aby se ráno před vstáváním znovu zapnul a prostor byl příjemně vytopen.

Součástí takového “kotle je také integrovaný zásobník na palivo. Velikost je vždy Úměrná celkovému výkonu. Může to být 20 kg pro 12 kW nebo 30kg pro 14kW ale také až 53 kg když je potřeba tepla až 28 kW. Je to ideální řešení pro ty, kteří se snaží najít Účinný a hospodárný způsob vytápění.


Nordica - Extraflame ukázala další možnosti jak uspořit za vytápění a ještě zlepšit tepelnou pohodu a klima domácností.

Tento typ je nejvýkonější “interiérový kotel" a udává nové měřítko pro vytápění velkých obytných domů, kanceláří i firem. Jedná se o krbový “kotel" o výkonu až 25,3 kW do vody a 3 kW do vzduchu, který je umístěn v obytném prostoru. Zkratka ACS značí , že kotel je vybaven teplotním výměníkem na ohřívání teplé užitkové vody jako je např. sprcha, vana nebo umyvadlo. Takto velké výkony byly dříve soustředěny do kotelen, kde nahřívaly prostor zbytkovým teplem. To nyní odpadá. Všechno teplo co se vyrobí je v obývací části a Účinnost převodu tepla je až na hranici 95,9 %. Zásobník paliva až na 53 kg umožňuje provoz bez přikládání až na 35 hodin ale prakticky se doplňuje jednou za 1 až 2 dny. Toto je dáno skutečnou potřebou tepla a tím i spotřebou. Popel - to je otázka, která každého zajímá. Pelety mají popelnatost kolem 0,5% z 1kg.To je velmi málo ale přesto musí někam padat a také se odstraňovat. Zde je to vyřešeno uzavřeným popelníkem pod roštem. Vyprazdňování se provádí při vypnutí a vychladnutí v rozsahu několika dnů, někdy i po týdnu.

Tak jak je u Extraflame běžné jde až 90% tepla do radiátorů a zbytek vyhřívá prostor kde jsou instalovaná. To je ideální hodnota aby nedocházelo k přehřívání obytné části.

Musíme se také zmínit co je potřeba udělat aby bylo topení po celou dobu atraktivní a efektivní. Očistit sklo když se kontroluje spalovací hořák zda tam nejsou nějaké zpečené zbytky je normální, jednou až dvakrát denně je musí zvednout táhla, která škrabou usazeniny na stěnách výměníku a to je vše. Po topné sezoně se musí udělat celkové vyčištění, rozebrat všechny kouřové cesty, promazat motory, zkontrolovat nastavení a v případě požadavků zákazníka provést další optimalizaci. Toto ale musí již provést školený technik a doba nepřekročí 5 hodin.

Nesmíme zapomenout, že naši pracovníci jsou připravení na telefonu pomoci při jakýchkoliv problémech. Jednou to může být doplnění vody do systému ÚT, nebo pomoc po zakoupení nekvalitních pelet ale také jak správné naprogramovat ekonomické zapínání. Naše zkušenosti jsou bezbřehé a zaručují, že nezůstanete v problémech sami.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna na pelety
? Topidlo včetně TV výměníku: 17,1 kW a více
Palivo: Dřevěné pelety
Průměr kouřovodu: 120 mm
Umístění kouřovodu: zadní
Externí přívod vzduchu: Ano
Barva: bordó
Celkový výkon: 6,7 - 28,5 kW
Rozsah výkonu do vody: 5,4 - 25,2 kW
Rozsah výkonu do vzduchu: 1,3 - 3,2 kW
Spotřeba paliva v kg/h: 1,5 - 6,5 kg/hod
Účinnost: 95,9 - 90,5
Hmotnost: 259 kg
Výhřevnost prostoru při zateplení 35W/1m3: 815 m3
Průměr externího přívodu vzduchu: 60 mm
Výška: 1304 mm
Šířka: 619 mm
Hloubka: 689 mm
Velikost zásobníku: 48 kg
Minimální komínový tah: 5 - 10 Pa
Výstupní teplota spalin: 60,1 - 173,3 °C
Hmotnostní průtok spalin v g/s:: 5,6 - 18,5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: